Burmistrz nie chce obniżyć opłat na targu przy ul. Braci Wojcickich! Chce likwidacji targowiska?

12 02 2023

Radni opozycji nie zatrzymują się w swoich działaniach. Zgodnie z moimi zapowiedziami na ostatniej sesji, w związku ze zniesieniem opłaty targowej w gminie Łęczna oczekujemy również obniżenia opłat na targowisku przy ul. Braci Wójcickich. Odpowiednie pisma złożyliśmy już do burmistrza oraz Prezesa PGKiM, czyli do osób od których zależą opłaty na tym targowisku.

Na targowisku przy ul. Braci Wójcickich w zasadzie nie funkcjonuje opłata targowa. Handlujący w pawilonach oraz pod dachem płacą inne opłaty, czyli tzw. opłaty za urządzenia targowe. Opłaty te pobiera spółka, co oznacza, że rada miejska nie ma na nie wpływu. Dlatego też oczekujemy od burmistrza oraz Prezesa PGKiM, żeby w związku ze zniesieniem opłaty targowej na terenie gminy Łęczna obniżyli oni opłaty handlującym i na tym targowisku. Od kilku lat widać stopniowe zmniejszenie ilości handlujących. Ci, którzy jeszcze pozostali wielokrotnie wnioskowali do radnych o pomoc w zmniejszeniu opłat. Jak duży jest to problem, najlepiej niech świadczy ilość pustych pawilonów, których nikt nie chce wynajmować, a spółka ponosi jedynie koszty ich utrzymania. Każdy, kto miał do czynienia z prowadzeniem działalności gospodarczej doskonale wie, że lepiej zarobić mniej, ale zarobić niż żądać wysokich cen i nie zarobić nic. Czy burmistrz wraz z prezesem to rozumieją? Mam wątpliwości.

We wpisie opublikowanym 9 lutego na facebookowym profilu Urzędu Miejskiego w Łęcznej możemy przeczytać, że “Decyzja radnych stanowi zagrożenie dla dalszego funkcjonowania tego targowiska miejskiego. Argumenty radnych, że wystąpią do Prezesa PGKiM o zmniejszenie opłat są wręcz niepoważne”.

Jak widzicie, dla Włodarskiego poważne jest jedynie podwyższanie podatków i opłat mieszkańcom Łęcznej. Obniżanie ich jest natomiast niepoważne i jest zagrożeniem. No cóż pewnie bardziej poważne jest rozmrażanie ziemi palnikiem lub skok w ubraniu do basenu. Nie mam wątpliwości, że tak może myśleć jedynie człowiek, który nigdy nie pracował po za sferą budżetową i nie wie czym jest prowadzenie działalności gospodarczej. Zdumiewające jest również, że w tej bezradności z powodu braku większości w radzie miejskiej Włodarski wykorzystuje oficjalny portal urzędu miejskiego do atakowania opozycji. Jest to oczywiście działanie bezprawne, ale kto by się tym w urzędzie przejmował. Żeby nie dać oderwać się od koryta posuną się do wszystkiego.

A gdybyście usłyszeli od burmistrza lub władz PGKiM, że to radni miejscy chcą likwidować targowisko przy ul. Braci Wójcickich to pozwalam sobie zamieścić odpowiedź Prezesa PGKiM z dnia 21.10.2022 r. dla radnego Piotra Kotuły dotyczącą funkcjonowania ww. targowiska. Szczególnie polecam podkreślony fragment.

Widzicie zatem, kto chce pomóc handlującym, a kto myśli o likwidacji targowiska przy ul. Braci Wójcickich. Czekamy jednak na odpowiedź Prezesa PGKiM oraz burmistrza. Kto wie może panowie się zreflektują i obniżą opłaty handlującym tam kupcom?

Swoją drogą wściekłe ataki na radnych po ostatniej sesji w zaprzyjaźnionych z burmistrzem mediach tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, żeby nie zwalniać tempa i przygotowywać kolejne prospołeczne projekty uchwał mające na celu zmniejszenie kosztów życia w Łęcznej. Działamy dalej!


Opcje

Info