Stwórzmy razem budżet gminy na rok 2022

11 09 2021

Jak co roku wrzesień jest miesiącem, w którym mieszkańcy mogą składać wnioski do budżetu gminy na kolejny rok. Dlatego jak co roku czekam na Państwa propozycje, które możecie zgłaszać do mnie telefonicznie, mailowo, a także w komentarzach pod tym artykułem na blogu LLE24.pl. Następnie propozycje te zostaną przeze mnie złożone jako wnioski budżetowe. Termin do składania wniosków upływa 20 września.

Zawsze uważałem, że to mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest potrzebne w ich najbliższej okolicy, jaki plac zabaw należy wyremontować lub gdzie zbudować nowy chodnik czy drogę. Na pewno wiedzą lepiej niż urzędnicy, którzy choć odpowiedzialni są za remonty i inwestycje to mieszkają po za Łęczną i często są zdziwieni potrzebami mieszkańców lub zwyczajnie nie chcą widzieć wielu problemów.

Dlatego czekam na Państwa propozycje do przyszłorocznego budżetu gminy. Oczywiście muszą one dotyczyć terenów należących do gminy Łęczna, a środki potrzebne na ich realizację muszą być proporcjonalne do możliwości łęczyńskiego samorządu. Następnie wszystkie wnioski trafią do burmistrza i to on jako twórca budżetu zdecyduje o ich realizacji w następnym roku. Oczywiście nie zamyka to radnym drogi do zmian budżetowych przed uchwaleniem budżetu, jak i w trakcie jego realizacji. Jak pokazują ostatnie lata to właśnie zmiany dokonane przez radnych nadały budżetowi dynamiki inwestycyjnej.

Jako przewodniczący komisji finansów rady miejskiej będę chciał by po raz pierwszy przed uchwaleniem budżetu komisja przyjrzała się wszystkim wnioskom budżetowym, które spłynęły do burmistrza od mieszkańców. Jestem przekonany, że mogą w nich znajdować się ciekawe propozycje, które warto byłoby realizować, a zostały pominięte.

O tym jak ważne jest składanie takich wniosków i jaka jest ich skuteczność przedstawię Państwu w następnym wpisie.


Opcje

Info