Czy miasto wesprze Górnika po powrocie do Łęcznej?

27 04 2017

Powszechnie znana jest opinia mieszkańców Łęcznej na temat przeniesienia rozgrywania meczów Górnika Łęczna do Lublina. Efekty tego eksperymentu są widoczne od samego początku. Stadion w Lublinie świeci pustkami. Łęczyńscy kibice nie jeżdżą dopingować swojej drużyny do Lublina, a i lubelscy kibice, którzy sympatyzują z rodzimymi klubami piłkarskimi niechętnie chodzą na mecze Górnika. Można wręcz powiedzieć, że łęczyńska drużyna wszystkie swoje mecze rozgrywa na wyjeździe.

W wyniku tego eksperymentu mieszkańcy Łęcznej stracili jedną z podstawowych rozrywek, jaką był doping swojej drużyny piłkarskiej w rywalizacji z drużynami polskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Co raz częściej można usłyszeć, choć na razie nieoficjalnie, że Górnik po sezonie wróci do rozgrywania spotkań na macierzystym obiekcie. Jestem wręcz przekonany, że stałoby się to pewne w przypadku spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Nawet urzędowy redaktor w “Pojezierzu” napisał dość tajemniczo, że „o powrót Górnika zabiega też kilka znanych w środowisku politycznym i sportowym osób”. Oczywiście żadne nazwiska nie padają. Oczywistym jest, że powrót Górnika do Łęcznej nastąpi bez udziału łęczyńskich samorządowców. Chodzi tu jedynie o możliwość podłączenia się kilku politycznych pasożytów do bardzo gorzkiego sukcesu. Ważniejszym jednak pozostaje pytanie co czeka Górnika po powrocie?

Dlatego też w imieniu Klubu radnych Lepsza Łęczna złożyłem kilka dni temu interpelację, w której pytam burmistrza czy miasto włączy się w próbę pozyskania środków finansowych na dalszą działalność Górnika Łęczna oraz jaki charakter i formę będą miały działania, które burmistrz w imieniu gminy Łęczna zamierza podjąć w tej sprawie?

Uważamy, że że miasto powinno włączyć się w pomoc klubowi, który bez wątpienia znajdzie się w bardzo ciężkiej sytuacji (również finansowej) po powrocie do Łęcznej. Oczywiście nie chodzi nam o bezpośrednie wsparcie finansowe, na które jako miasto nie możemy sobie pozwolić i którego de facto udzieliliśmy w postaci zwolnienia Stowarzyszenia GKS Górnik Łęczna z podatku od nieruchomości. Uważamy jednak, że miasto może pomóc klubowi na inne sposoby, np. pomoc w pozyskaniu sponsorów. Liczymy, że burmistrz Łęcznej nie zlekceważy tego, jakże ważnego dla mieszkańców Łęcznej tematu. Niewątpliwie powrót Górnika do Łęcznej jak i jego dalsza egzystencja leży w interesie zarówno władz miasta jak i jego mieszkańców.

O tym co odpowie Kosiarski dowiecie się już niebawem. Mam (i chyba nie tylko ja), nadzieję, że tym razem będzie to merytoryczna odpowiedź godna funkcji jaką ten człowiek sprawuje, a nie kilka zdań farmazonów nacechowanych chamstwem rodem ze stajni pełnej odchodów.


Opcje

Info