Ruszyły prace przy ul. Wierzbowej - nie będzie prowizorki!

3 03 2017

Wydaje się, że zima ustąpiła na dobre, więc przedłużenie ul. Wierzbowej czas rozpocząć. Od wczoraj koparki zaczęły równanie terenu. Trochę to dziwne, bo włodarz zdążył nas przyzwyczaić, że większość łęczyńskich inwestycji zaczynało się jesienią, a kończyło w zimie. Tym razem jest normalnie!

Jakby nie patrzeć sam urząd miejski informuje, że nie będzie zajmował się prowizorkami, a na bylejakość ich nie stać. Twierdzi to gospodarz miasta, który potrzebował aż 7 lat żeby zdecydować się na rozwiązanie kwestii dojścia do szpitala od strony Os. Bobrowniki i Niepodległości oraz zwiększenia ilości miejsc parkingowych przy ul. Wierzbowej. Nie zliczę zapytań i interpelacji oraz podpisów mieszkańców, a także wniosków budżetowych, które w tej sprawie złożyłem od 2010 r. To nic, że w krótszym czasie wybudowano lotnisko w Świdniku. Warto było czekać, choć można zapytać dlaczego i po co? Mam nadzieję, że na wielce prawdopodobny koniec przygody Kosiarskiego z fotelem burmistrza Łęcznej zarówno droga do szpitala oraz miejsca parkingowe doczekają się wykonania. Jak na każdym kroku potwierdza ratusz, nie będzie to byle jakie wykonanie. Pozostaje więc wierzyć, że jak Kosiarski coś mówi to…mówi.

Swoją drogą przy okazji rozpoczęcia tego remontu urząd poinformował, że w niedługim czasie wyłączona z ruchu będzie ścieżka od ul. Wierzbowej w kierunku ul. Wyszyńskiego oraz Kościoła pw. św. Barbary. Celowo użyłem słowa ścieżka, gdyż nigdy nie był to oficjalny chodnik, a właśnie taka trochę prowizorka, która jednak przez wiele wiele lat służyła tysiącom mieszkańców. Zapewne, gdyby nie powstała przed erą Kosiarskiego to zapewne nigdy by nie powstała. Dlatego w najbliższym czasie zapytam włodarza co stanie się z tym “prowizorycznym” chodnikiem po zakończonym przedłużeniu ul. Wierzbowej. Poproszę także o udostępnienie wizualizacji całej inwestycji, żeby każdy mógł zobaczyć jak i którędy będzie przebiegała nowa droga, gdzie będą chodniki, przejścia dla pieszych i zatoki parkingowe oraz żeby nie powtórzyła się sytuacja jak z remontem ul. Spacerowej. W końcu jak profesjonalizm to profesjonalizm. Żadnych prowizorek :)


Opcje

Info