Plac zabaw po liftingu

4 04 2014

Od początku tej kadencji zgłaszałem burmistrzowi potrzebę gruntownego remontu placu zabaw pomiędzy ulicą Wierzbową a Wiosenną. Mała i opróżniona z piachu piaskownica, połamana huśtawka, po której został jedynie sterczący z ziemi kikut oraz brakujące deski w płocie - tak wyglądał ten plac zabaw przez ostatnie kilka lat. Burmistrz przez 3 lata udawał, że problemu nie widzi. O placu zabaw przypomniano sobie dopiero teraz.

Jednak zamiast gruntownego remontu wykonano jedynie lifting. Odnowiony płotek wokół placu zabaw, uzupełniona piaskownica i zdemontowane resztki huśtawki - tak pokrótce można opisać tą modernizację. Niestety nie dostawiono żadnych nowych sprzętów zabawowych, a przecież na placu miejsca jest pod dostatkiem. Dobre jednak i to co zostało wykonane, choć na tak zaawansowane roboty mieszkańcy musieli czekać aż 3 lata. No cóż wybory się zbliżają, to i władzy odświeża się pamięć. Warto przypomnieć, ze kilka miesięcy temu radni koalicji odrzucili w głosowaniu wniosek o wpisanie modernizacji tego placu zabaw do budżetu gminy na 2014 rok.

Przed liftingiem

Po liftingu

Jak widać DA SIĘ tylko potrzeba trochę dobrej woli. Może na tej samej zasadzie powstaną też nowe miejsca parkingowe, a może i ścieżka do szpitala. Wszakże okres wyborczy jest czasem niespodziewanych cudów i spełnianych obietnic. Najważniejsze, ze skorzystają na tym mieszkańcy.

P.S. Na modernizację czekają też kolejne place zabaw.


Opcje

Info