“Tuba propagandowa” zamiast placu zabaw dla dzieci

7 01 2014

Niestety stało się. Radni koalicji przeznaczyli publiczne pieniądze w roku wyborczym na biuletyn informacyjny zamiast na modernizację placu zabaw dla dzieci przy ul. Wiosennej. Biuletyn zwany także przez mieszkańców “tubą propagandową urzędu” nie raz już służył burmistrzowi do atakowania radnych, a teraz posłuży zapewne do promowania burmistrza w roku wyborczym. Oczywiście zapłacimy za to wszyscy jako łęczyńscy podatnicy.

Wystarczy rzut oka na biuletyn, a tam komentarz burmistrza, najczęściej atakujący radnych, a dalej albo przecinanie wstęg albo informacje, o których doskonale wiedzą już od tygodni mieszkańcy Łęcznej. Dodatkowo papier, który przypomina nieco ten szary toaletowy skutecznie zaśmieca klatki schodowe. Czy naprawdę nie ma pilniejszych potrzeb niż urzędowa propaganda?

Przed uchwaleniem budżetu złożyłem wniosek aby pieniądze na wydawanie tego wątpliwej jakości periodyku, a także pieniądze na szkolenia oraz na podróże służbowe dla radnych przeznaczyć na modernizację placu zabaw na przy. Wiosennej. Okazało się, że radni mają inne priorytety.

Za modernizacją placu zabaw dla dzieci głosowali:
Mariusz Fijałkowski, Sebastian Pawlak, Zbigniew Łagodziński, Zuzanna Lekan, Lech Tor, Jacek Pelica.

Wstrzymali się od głosu:
Grzegorz Lendzion, Małgorzata Olech, Sławomir Pogonowski.

Przeciwko wnioskowi głosowali (wolą tubę propagandowa urzędu):
Krystyna Borkowska
Bogusław Góral
Krzysztof Matczuk
Janusz Matysek
Marzena Florek
Roman Misiewicz
Jan Skibiński
Jacek Kubicki
Teresa Wnuk
Piotr Nowak
Krzysztof Mężyński
Katarzyna Warszawska

Możliwe, że dzięki swoim głosom radni koalicji będą mogli załapać się na darmową promocję za pieniądze podatników w kolejnych numerach biuletynu. Może otrzymają zdjęcie z burmistrzem przy okazji jakiegoś święta, a może podczas oficjalnego otwarcia hotelu w CK. Moim zdaniem w roku wyborczym każdy powinien prowadzić sobie kampanie za swoje pieniądze. Ale widocznie modernizacja placu zabaw nawet dla radnych mieszkających w najbliższej okolicy jest mniej ważna niż tuba propagandowa.

Tylko nie próbujcie tłumaczyć ludziom, że burmistrz obiecał, że plac zabaw wyremontuje. Podobne obietnice słyszałem nie raz. O modernizację i doposażenie tego placu zabaw prosiłem już przynajmniej 3 lata temu. A jak on wygląda dziś można zobaczyć na powyższym zdjęciu. Kolejny raz radni popierający burmistrza pokazali tak naprawdę po co są w radzie i komu służą. Wierzę, że mieszkańcy wam podziękują, bo zapomnieliście chyba po raz kolejny, że to ich macie reprezentować.

P.S. O trzecim moim wniosku, czyli utwardzeniu ścieżki do szpitala napisał już bloger z LLE24.pl TUTAJ. Ten wniosek również nie uzyskał poparcia. Zastanawiam się jak teraz niektórzy radni spojrzą w oczy swoim wyborcom i czy znowu napiszą w swoich ulotkach, że starali się coś robić dla mieszkańców.


Opcje

Info