Organ według urzędnika miejskiego

23 01 2014

Przeglądając dziś oficjalną stronę Urzędu Miejskiego w Łęcznej (nie mylić z nieoficjalną) w niemałe zdumienie wprawiła mnie informacja dotycząca wysokości stawek podatku od nieruchomości z dnia 22 stycznia 2014 r. - link TUTAJ.

Można tam przeczytać, że “Organ podatkowy Urzędu Miejskiego w Łęcznej informuje…”. Przepraszam kto? Nie trzeba mieć chyba specjalistycznej wiedzy o administracji żeby wiedzieć, że takowy twór zwyczajnie nie istnieje. Organem podatkowym jest wójt/burmistrz/prezydent miasta, ale na pewno nie jest on organem urzędu miejskiego. Urząd stanowi jedynie aparat administracyjny (pomocniczy) burmistrza przy pomocy, którego wykonuje on swoje zadania. Być może autor tej informacji (kimkolwiek jest) nie widzi różnicy, jednak jeżeli już coś publikuje na oficjalnej stronie urzędu, to nie wolno mu narażać tego urzędu na śmieszność. Strona urzędu miejskiego czytana jest przez mieszkańców, ale także przez przedstawicieli różnych podmiotów zarówno prywatnych jak i publicznych. Może zamiast używać zwrotów, których się nie rozumie wystarczyłoby napisać: ” burmistrz informuje”.

Mijające 3 lata obecnej kadencji pokazało, że rażące błędy to już pewien znak rozpoznawczy rządzącej Łęczną ekipy pod przywództwem burmistrza Kosiarskiego. Było już naruszenie ustawy o samorządzie gminnym, uchylenie uchwał Rady przez organy nadzoru, czy ciągłe błędy znajdowane w projektach uchwał. Na sesji 11 grudnia przeważająca większość projektów uchwał zawierała błędy, uniemożliwiające ich podjęcie, co nie podobało się już nawet przewodniczącej Borkowskiej.

Może czasem warto przeczytać to co się pisze, jeżeli już robi się to na oficjalnej stronie urzędu. Dość już chyba promowania Łęcznej poprzez ciągłe błędy lub słynne “nie da się”.


Opcje

Info