Dlaczego Radny Góral głosuje przeciwko własnemu wnioskowi?!

14 01 2014

Zapewne wielu z Państwa wyda się to dziwne, ale to prawda - radny Bogusław Góral zagłosował przeciwko czemuś o co sam wcześniej wnioskował. Tym razem jest to modernizacja placu zabaw lub jak nazywa to radny “wymiana urządzeń zabawowych” przy ul. Wiosennej. Zdarza mu się to już kolejny raz. W 2012 r. zagłosował za Wieloletnią Prognozą Finansową Gminy Łęczna, z której burmistrz usunął remonty dróg na Osiedlu Bobrowniki. Radny zagłosował więc przeciwko remontom dróg, o które od wielu lat wnioskuje. Da się?

Tym razem radny Góral złożył wniosek do budżetu gminy na rok 2014 o zabezpieczenie środków na wymianę urządzeń zabawowych oraz zakup urządzeń do posadowienia siłowni na wolnym powietrzu przy ul. Wiosennej. Uzasadnił to m.in tym, że remont urządzeń zabawowych jest konieczny ze względu na zły stan obecnych elementów placu zabaw. Wniosek taki złożył we wrześniu 2013 r, ale na początku grudnia zagłosował przeciwko! Gdy okazało się, że w projekcie budżetu modernizacja placu zabaw nie została ujęta, zgłosiłem taki wniosek na komisję finansów. Koalicja wniosek odrzuciła, bo ważniejszy jest dla nich “hotel w CK, a wśród głosujących przeciwko był także radny Góral. Czy przez niecałe półtora miesiąca zmienił zdanie i uznał, że urządzenia zabawowe nie wymagają już remontu? Dla ciekawostki dodam tylko, że w 2012 r. radny Góral również był przeciwko modernizacji tego placu zabaw. A 9 miesięcy później wnioskował o jego remont, by później znowu być przeciw. Sami Państwo oceńcie czy jest to normalne.

To jednak nie wszystko. Na ostatniej sesji, przed uchwaleniem budżetu ponownie zgłosiłem wniosek o modernizację placu zabaw na ul. Wiosennej. I znowu radny Góral zagłosował przeciwko. Czy stracił wiarę we własny wniosek czy może koalicyjna lojalność wobec burmistrza okazała się ważniejsza? To wie zapewne tylko on sam. Zastanawiam się tylko co Pan mówi mieszkańcom, swoim wyborcom?

W tej kadencji mieliśmy wiele przykładów kiedy radni głosowali przeciwko inwestycjom na swoim osiedlu czy ulicy, ale żeby głosować przeciwko swojemu wnioskowi? A myślałem, że w tej kadencji już żadne zachowanie radnych koalicji nie jest w stanie mnie zdziwić. Myliłem się. Mam jednak nadzieję, że mieszkańcy podczas tegorocznych wyborów podziękują takim radnym i również zagłosują przeciwko - przeciwko ich obecności w Radzie Miejskiej.


Opcje

Info