I kto jest kłamcą burmistrzu?

7 11 2013

Nic nie zapowiadało, że ostatnia sesja będzie miała burzliwy przebieg. Obrady odbywały się spokojnie, aż do momentu, gdy pod koniec sesji radnych opozycji zaczęli bezmyślnie atakować burmistrz oraz przewodnicząca rady. Dziś skupie się na ohydnym i chamskim ataku burmistrza Kosiarskiego, który powiedział do mnie następujące słowa: “Otrzymał Pan radny Fijałkowski odpowiedź na swoją interpelację, po czym zamieścił kłamstwa w internecie… Potwierdzę to wydrukiem, gdzie Pan radny podaje, że informacja o umorzeniach podatków jest umieszczona na BIPie gminy Cyców, Ludwin, Spiczyn, Puchaczów. Kłamstwo. To jest kłamstwo. Jeżeli Pan mi udowodni to ja Pana przeproszę, ale dzisiaj to ja Pana nazywam kłamcą publicznie”.

Takim właśnie językiem posługuje się burmistrz Łęcznej na sesjach Rady. Nie wiem jaki wydruk miał burmistrz, ale na pewno nie cytował mojego wpisu pt. Co chciał ukryć burmistrz Łęcznej?” Jednakże zarzucając mi kłamstwo znowu się ośmieszył, ponieważ w BIPach wyżej wymienionych gmin znajdują się wykazy umorzeń podatkowych. A oto dowody:

Cyców

Dodatkowo podaje ścieżkę jak dotrzeć do tego wykazu: Po wejściu do BIPu gminy Cyców klikamy w odnośnik “Budżet i Finanse”, a następnie w odnośnik “Podatki i opłaty - ulgi, odroczenia, umorzenia, rozkładanie na raty”. Jako rok umorzenia wybieramy “wszystkie” i klikamy “Szukaj”. Do wykazu za 2006 r. można dotrzeć jeszcze inaczej. Należy ze strony BIPu gminy Cyców kliknąć w odnośnik “Urzędowe tablice ogłoszeń”, a następnie wybrać właściwy wykaz. Później kliknąć należy w treść i mamy wykaz.

Ludwin

Dotrzeć do tego wykazu można w taki sam sposób jak w BIPie gminy Cyców, czyli odnośnik “Budżet i finanse”, itd. Biuletyny Informacji Publicznej wszystkich 4 gmin są oparte na takim samym szablonie.

Spiczyn

Ścieżka dostępu do tego wykazu jest taka sama jak w przypadku dwóch poprzednich gmin. Dodatkowo wykaz z 2012 r. możemy znaleźć klikając ze strony BIPu gminy Spiczyn w odnośnik “Urzędowe tablice ogłoszeń”, a następnie należy wybrać właściwy wykaz.

Puchaczów

Również i tutaj ścieżka dostępu jest identyczna jak w gminach Cyców, Ludwin i Spiczyn. Dodatkowo wykaz za z 2007 r. możemy znaleźć klikając ze strony BIPu gminy Puchaczów w odnośnik “Urzędowe tablice ogłoszeń”, a następnie z listy należy wybrać właściwy wykaz.

Czy znalezienie tych wykazów jest naprawdę takie trudne Panie burmistrzu? Zanim się kogoś nazwie publicznie kłamcą należy to dokładnie to sprawdzić i udowodnić. Teraz to Pan wyszedł na kłamcę. I proszę się tylko nie tłumaczyć, że nie są to wykazy aktualne (w Spiczynie jest aktualny z 2012 r.), bo to jak gminy prowadzą swoje BIPy to inna sprawa. Ale przynajmniej w tych gminach można znaleźć jakiekolwiek wykazy umorzeń i ulg. W BIPie Urzędu Miejskiego w Łęcznej nie znajdziemy żadnego wykazu. ŻADNEGO! Widzi Pan różnicę? Bo ja akurat tak, dlatego użyłem tych gmin jako przykładów w swoim wpisie.

Sam Pan powiedział, że mnie przeprosi jeśli udowodnię, że w BIPach powyższych gmin są informacje o umorzeniach podatkowych. Dowodów chyba wystarczy. Zdjęcia nie kłamią. Jeżeli ma Pan choć trochę honoru to oczekuje teraz od Pana publicznych przeprosin. Ze swoimi słowami należy się liczyć.

P.S. Czy burmistrza faktycznie będzie stać na przeprosiny okaże się już niebawem. Oczywiście poinformuje o tym w stosownym wpisie. Czy nie uważacie podobnie jak ja, że ilość kompromitacji burmistrza w ostatnim czasie jest po prostu zatrważająca?


Opcje

Info