Protest przeciwko podwyżce opłaty targowej

9 09 2013

W dniu dzisiejszym na targowisku przy ul. Przemysłowej razem z radnymi Sebastianem Pawlakiem i Zbigniewem Łagodzińskim zbieraliśmy podpisy pod protestem przeciwko drastycznym podwyżkom opłaty targowej. Podpisy przekażemy burmistrzowi Kosiarskiemu już na najbliższej sesji. Ich ilość na pewno go zdziwi i może spowoduje, że podwyżkowy gospodarz wraz ze swoją wierną ekipą w Radzie Miejskiej wycofają się ze swoich absurdalnych pomysłów, póki handel w Łęcznej jeszcze istnieje.

Większość kupców wyrażała swoje głębokie niezadowolenie z powodu tak drastycznych podwyżek. Podczas rozmów z kupcami usłyszeliśmy, że opłaty na rynku w Elizówce będą dwa razy niższe niż po podwyżce w Łęcznej i trzy do czterech razy niższe niż w okolicznych miejscowościach. Duża ilość handlujących deklarowała, że przestanie przyjeżdżać do Łęcznej, a na targowisku za ponad milion zł niech sobie handluje ten co takie podwyżki wymyślił. Trudno nie podzielać zdania kupców, którzy handlują w różnych miastach i wiedzą, że opłaty w Łęcznej będą za kilka tygodni “z kosmosu”. Oprócz zbierania podpisów przedstawialiśmy handlującym oraz kupującym, którzy również popierali naszą inicjatywę skutki podwyższenia opłaty targowej.

Nasza obecność sprowadziła na targowisko burmistrza Kosiarskiego, który próbował przekonywać kupców, że opłaty wcale tak bardzo nie wzrosną. Mało kto jednak uwierzył w te zapewnienia. Kto jak kto, ale kupcy doskonale potrafią liczyć i takie luźne, ustne deklaracje burmistrza mają się nijak wobec stawek w uchwale, której był autorem. Nasuwa się wręcz pytanie czy włodarz w ogóle był świadomy jakie skutki wywoła jego uchwała…

Na najbliższej sesji przekażemy burmistrzowi zebrane podpisy, które są wyrazem niezadowolenia wobec jego działalności i zaapelujemy zarówno do niego jak i do radnych o wycofanie się z decyzji o podwyżkach. Pan Kosiarski musi w końcu zrozumieć, że pełniąc kadencyjnie funkcję burmistrza powinien liczyć się z ludźmi i działać tak aby im pomagać, a nie niszczyć ciągłymi podwyżkami wszelkich możliwych podatków i opłat.


Opcje

Info