O nowych inwestycjach można w tym roku zapomnieć

23 07 2013

W wielkim błędzie byli Ci, którzy myśleli, że 2 mln zł, które gmina pozyskała ze sprzedaży jednej z działek zostaną przeznaczone na nowe inwestycje. Proszę na to nie liczyć - władza ma inne priorytety. A na co burmistrz zamierza wydać tak duże pieniądze? Zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne, ale na te określone w tegorocznym budżecie, a nie na nowe !!! Dokładnie to środki te umożliwią zmniejszenie wysokości zadłużenia gminy i przeznaczone zostaną na spłatę części kredytu. Ciekawy jestem czy całość z tych 2 mln zostanie przeznaczona na spłatę kredytu?

Odpowiedź na interpelację zawiera po raz kolejny niepotrzebne pouczenia, a brakuje w niej konkretnych informacji. Wydaje mi się, że burmistrz dalej nie rozumie istoty interpelacji, czy zwykłego zapytania. Pyta się po to, by uzyskać konkretne potrzebne informacje. Uważam, że zarówno dla radnych jak i dla mieszkańców Łęcznej ważne jest na co konkretnie zostanie przeznaczona tak duża kwota szczególnie, że inwestycji w mieście z roku na rok maleje. Okazuje się, że nie mamy na co liczyć. Nowych inwestycji w tym roku nie będzie. Marazm inwestycyjny będzie trwał, pomimo dużego przypływu gotówki.

Kolejny rok jest rokiem wyborczym i czuje, że każde osiedle doczeka się w końcu jakiejś poważnej inwestycji. A żeby tak się stało trzeba będzie wziąć kredyt. Ciekawe czy burmistrz i wtedy będzie tak bardzo oszczędzał i zaciskał gminnego pasa. Uważam, że obecne działania to oszczędzanie pod inwestycje w roku wyborczym, bo przecież czymś trzeba będzie się pochwalić. Rewitalizacja Starego Miasta nie będzie się ciągnąć w nieskończoność. W końcu trzeba będzie zacząć coś robić. Dopiero wtedy będzie widać wzmożoną aktywność władzy. A na razie marazm inwestycyjny trwa, pomimo znaczących nieplanowanych wpływów do budżetu.


Opcje

Info