Drogi jak po wojnie, ale remontów nie będzie

17 04 2013

Tegoroczna zima długo nie chciała opuścić lubelszczyzny. Z nadejściem wiosny i z roztapiającym się śniegiem rozpuścił się również asfalt, ukazując ogromne dziury w drogach. Część ulic wygląda jak po wojnie, a przejazd nimi to istny tor przeszkód. Nie jest to nic nadzwyczajnego zarówno w Polsce jak i w Łęcznej, jednak warto wrócić do tematu remontów dróg na Os. Bobrowniki. Remontów, które decyzją burmistrza Kosiarskiego popartą w głosowaniu przez radnych koalicji zostały usunięte z Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Łęczna na lata 2013-2021. Co za tym idzie burmistrz nie jest już zobligowany do szukania środków i remontowania pozostałych, nieprzebudowanych ulic na Os. Bobrowniki. Przypomnę, że według WPF drogi na bobrownikach miały być remontowane w latach 2007 - 2014.

O całej sprawie i o tym jak głosowali radni z Os. Bobrowniki pisałem TUTAJ. Jako jedyny radny z tego osiedla próbowałem nie dopuścić do usunięcia remontów dróg z WPF, próbując złożyć stosowny wniosek. Jednak według poglądów łęczyńskiej doktryny prawnej okazało się, że niestety NIE DA SIĘ i trzeba zaakceptować to co przedstawił włodarz miasta. Dla mnie ważniejsze jest dobro całej wspólnoty samorządowej oraz rozwój gminy niż lojalność oparta na strachu wobec burmistrza Łęcznej, dlatego głosowałem przeciwko usunięciu remontów dróg z WPF. Jak widać nie wszyscy tak myślą. Dziś drogi na Os. Bobrowniki wyglądają tak:

Dziury zostaną pewnie zalepione najpierw jakąś mieszanką zagęszczonego i stabilizowanego kruszywa mineralnego, która posiada nośność lepszą niż pierwotne “warstwy” jezdni“ (wypróbowaną już raz na Podzamczu), a później łatami asfaltu. Po następnej zimie np. ul. Wiosenna może się już nie nadawać do jazdy. To kolejny przykład nierozsądnych i szkodliwych dla Łęcznej rządów Teodora Kosiarskiego i wiernych mu radnych.

Warto zapamiętać jak kto głosował w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Łęczna na lata 2013 - 2021. Za przyjęciem WPF, a więc za usunięciem remontów dróg na Os. Bobrowniki głosowali radni koalicji, w tym m.in. radni z Os. Bobrowniki: Bogusław GÓRAL, Jan SKIBIŃSKI i Sławomir POGONOWSKI (radna Olech była nieobecna). Przeciwko zagłosowali jedynie radni Sebastian Pawlak, Zbigniew Łagodziński, Grzegorz Lendzion i Mariusz Fijałkowski.

Mieszkańcom pozostaje jedynie uważać by nie uszkodzić samochodu podczas jazdy po Os. Bobrowniki. Mam nadzieję, że wymienieni wyżej radni będą chcieli i potrafili wytłumaczyć swoim sąsiadom/mieszkańcom, dlaczego przyczynili się do odłożenia w czasie remontów dróg o wiele lat i dlaczego głosowali przeciwko swojemu osiedlu.


Opcje

Info