Oczekujemy konkretów!

8 02 2013

Zgodnie z zapowiedziami nie zamierzamy dopuścić do zamiecenia sprawy zniszczonej drogi na Podzamczu pod przysłowiowy dywan. W dniu dzisiejszym wraz z radnym Sebastianem Pawlakiem złożyliśmy ponowną interpelację w sprawie zniszczonej drogi w Kolonii Podzamcze. Całość interpelacji zamieszczam poniżej.

Tym razem oczekujemy konkretnych odpowiedzi na zadane przez Nas pytania oraz przekazania w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej kserokopii umowy z wykonawcą budowy kanalizacji oraz kserokopii dokumentów odbioru inwestycji. Nie zamierzamy już więcej z Panem Kosiarskim w tej sprawie polemizować - oczekujemy konkretów. Jak możecie Państwo przeczytać oraz zobaczyć na zdjęciach w ostatnim wpisie realna rzeczywistość ma się ni jak do tego o czym pisze burmistrz w odpowiedzi na interpelację. Dlatego sprawy nie odpuszczamy i ponownie pytamy jak można było dopuścić do takiego zniszczenia drogi, za które w dodatku zapłaci gmina.

Mogło dojść także naszym zdaniem do naruszenia ustawy o dostępie do informacji publicznej, ponieważ burmistrz nie udostępnił nam wnioskowanych dokumentów, ale też nie wydał decyzji o odmowie udostępnienia informacji publicznej, w której to powinien wskazać powody nieudostępnienia nam żądanych dokumentów. Burmistrz postanowił po prostu sprawę przemilczeć, dokumentów nie udostępniać licząc chyba, że o sprawie zapomnimy. Po raz kolejny można odnieść wrażenie, że łęczyńska doktryna prawna hula sobie po korytarzach ratusza i ma się jak widać dobrze.

Jak znam łęczyńskie realia panujące przy Pl. Kościuszki to na odpowiedź burmistrza przyjdzie nam poczekać znowu 2 tygodnie, czyli maksymalny możliwy termin. Mam nadzieję, że przez ten czas “DA SIĘ” napisać konkretną odpowiedź na pytania oraz skserować wnioskowane przez nas dokumenty. Panie burmistrzu wierzymy, że “DA SIĘ”.


Opcje

Info