Oszczędności dla rodziców

19 10 2012

Wczoraj złożony został w biurze Rady Miejskiej projekt uchwały wprowadzającej ulgi dla rodzin, z których co najmniej dwoje dzieci uczęszcza do gminnych przedszkoli. Jeżeli uchwała uzyska akceptację większości radnych to w kieszeniach rodziców zostanie rocznie około 700 zł.

Pod projektem uchwały podpisali się oprócz mnie: Sebastian Pawlak, Zbigniew Łagodziński, Jan Skibiński, Lech Tor, Zuzanna Lekan oraz Grzegorz Lendzion.

Nasz projekt, zakłada, że opłata ponoszona przez rodziców za drugie dziecko z rodziny uczęszczające do przedszkola zostanie zmniejszona o 70%. Rodzice za trzecie i kolejne dziecko nie poniosą już żadnych opłat - zapłacą jedynie za pierwsze dziecko oraz 30 % opłaty za drugie dziecko. Skutki finansowe dla budżetu gminy na rok 2013 wyniosą według Urzędu Miasta 46.015 zł. Nie jest to duża suma, a przyniesie gminie wymierne korzyści, np w postaci zwiększenia liczby dzieci w łęczyńskich przedszkolach. Obecnie tylko 55,4 % dzieci w wieku przedszkolnym (669 dzieci) zapisanych jest do gminnych przedszkoli.

Mam nadzieję, że Naszą inicjatywę poprą także radni koalicyjni i pokażą w ten sposób, że dobro łęczyńskich rodzin też leży im na sercu. Liczę także, że Burmistrz Kosiarski nie będzie nam w tej sprawie rzucał kłód pod nogi i również przychyli się do wprowadzenia ulg dla rodziców.

Podobne uchwały przyjmują stopniowo samorządy z całej Polski. Wczoraj ulgi dla rodziców uchwalili lubelscy radni. Teraz czas na Łęczną.


Opcje

Info