Prawdziwy gospodarz pokazał prawdziwe oblicze

7 04 2011

Nie milkną echa środowej sesji, na której całkowitą porażkę poniósł gospodarz Łęcznej. Była to zarówno porażka merytoryczno - kulturalna związana z budową chodnika do szpitala (jak się nie ma argumentów to się krzyczy na radnych), a także w głosowaniu nad uchwałą w sprawie przesunięcia środków w budżecie gminy. Dziś więc doczekaliśmy się jako mieszkańcy zemsty. Oto urzędowa ekipa w geście odwetu zafundowała mieszkańcom ul. Wierzbowej betonowe słupki, które odgrodzą część terenu, na którym parkują codziennie samochody.

I oto prawdziwy gospodarz pokazał swoje prawdziwe oblicze. Zamiast utwardzić część terenu zielonego i stworzyć mieszkańcom miejsca parkingowe wolał zagrodzić teren, a tym samym spowodować jeszcze większe trudności w zaparkowaniu auta na tym obszarze. A przecież już w 2009 roku 157 mieszkańców ul. Wierzbowej podpisało się pod moją petycją w sprawie przeznaczenia tego terenu pod miejsca parkingowe. Jednak prawdziwy gospodarz woli zrobić ludziom na złość, pod pretekstem, że sądy uniewiniają ludzi, którzy odwołują się od mandatów otrzymanych od Straży Miejskiej za złe parkowanie. Czyli jak nie kijem to pałą. Nie można wyciągnąć pieniędzy od ludzi to trzeba im utrudnić życie. Tak robi prawdziwy gospodarz? Po zasięgnięciu informacji dowiedziałem się, że taki sam los czeka inne osiedla, a tym samym większą grupę mieszkańców. Dobry gospodarz planuje podobne ogrodzenia, skądinąd szpecące krajobraz na Osiedlu Samsonowicza i Niepodległości, a także kolejne na Osiedlu Bobrowniki. A co będzie, gdy będzie musiała tamtędy przejechać np. straż pożarna? Widocznie zemsta przesłoniła niektórym zdroworozsądkowe myślenie.

I tak to prawdziwy gospodarz zamiast robić coś dla ludzi utrudnia ludziom codzienne życie. I to ludziom, dzięki którym został tak niedawno wybrany. W innych gminach wójtowie, burmistrzowie, prezydenci próbują tworzyć nowe miejsca parkingowe, a w Łęcznej dobry gospodarz robi na złość mieszkańcom i miejsca parkingowe ogranicza. Jako radny nigdy nie poprę działań przeciwko ludziom. Zrobię wszystko co będzie można, aby te pseudo ogrodzenie zniknęło tak szybko jak się pojawiło. Myślę, że nie będę osamotniony w swoich działaniach. Mam także wielką nadzieję, że Państwo nie popełnią więcej takiego błędu, by “dalej iść razem z dobrym gospodarzem”.


Opcje

Info