Ostatnia sesja MRM

25 06 2009

17 czerwca obyła się XII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej I kadencji. Była to już ostatnia sesja - podsumowująca 2 letnią działalność Rady. Udzielono także absolutorium Prezydium Rady za rok 2008. Cieszy mnie bardzo obecność na sesji przedstawicieli Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Serdecznie im za to dziękuje. Niestety na sesji zabrakło radnych miejskich. Cóż tak to już bywa, a szkoda bo rozmawialiśmy o budowie kompleksu sportowego ORLIK, tak ważnego dla gminy, jak i dla osiedla Bobrowniki, na którym ten obiekt ma stanąć. Pozytywnie zaopiniowaliśmy ten projekt.

Podsumowując całą 2 letnią działalność Młodzieżowej Rady muszę stwierdzić, że stworzyliśmy fundamenty do dalszej działalności tego organu. Nie było łatwo, często musieliśmy sami uczyć się jak organizować naszą działalność, jak oraganizować turnieje czy konkursy. Oczywiście znajdą się tacy, którzy będą przeciwko jakiejkolwiek działalności tego typu podobnych organów czy stowarzyszeń. Jednak uważam, że było warto doprowadzić do powstania tego organu i w nim działać.

Najważniejsze jest jednak to, że młodzież poznała procedury działalności samorządu gminnego. Każdy z nas czegoś przez te niecałe 2 lata się nauczył. Mam nadzieję, że niektórzy z młodzieżowych radnych wykorzystają wiedzę, którą zdobyli do dalszej działalności dla dobra Łęcznej. Niektórzy już zadeklarowali ponowne kandydowanie do Rady na drugą kadencję.  Wierzę głęboko, że Młodzieżowa Rada Miejska w Łęcznej na stałe zakorzeni się w systemie organów samorządu gminnego, a młodzież będzie miała w tym samorządzie swoje miejsce.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>